Otevírací doba:
Po – Pá  7:00 – 18:00
Sobota  8:00 – 12:00

Telefon:
554 690 487
Nyní jsme i na Facebooku
Lékárna nemocnice Krnov na Facebooku

Příprava cytostatik

Důležitým pracovištěm lékárny je příprava infůzí a injekcí s obsahem cytostatik pro pacienty klinické onkologie. Jedná se o nové pracoviště, které bylo vybudováno v roce 2008. Lékárna obdržela certifikát pro správnou přípravu cytostatik od České farmaceutické společnosti a Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Příprava cytostatik Příprava cytostatik Příprava cytostatik

Pracoviště je jedním z 25 zařízení tohoto typu v České republice. Příprava léčiv probíhá v čistých prostorách s třídou čistoty „A“, učenou pro přípravu sterilních léčiv. Čistotu prostředí zajišťuje především velmi nákladná vzduchotechnika, která do prostorů vhání vzduch pomocí laminárního proudění tvz. HEPA filtry. Tento úsek je dokonale izolován od okolí, v místnostech je přesně definovaný tlak vzduchu. Pracovníci do něj vstupují pouze ve speciálním sterilním obleku, s rouškou a ve sterilních rukavicích.

Vlastní příprava probíhá v izolátoru umístěném v přípravně cytostatik. Vzhledem k dodržování velmi přísných podmínek přípravy je minimalizována možnost kontaminace léčiv. Toto je důležité zejména pro onkologické pacienty, kteří mají v důsledku léčby často sníženou imunitu, a případná infekce by mohla způsobit vážné komplikace.

Nové pracoviště umožňuje přípravu cytostatik podle současných standardů a současně zajišťuje ochranu pracovníků.

Prohlédněte si náš aktuální
akční leták…
akční leták

BIODERMA
VICHY
Simply You
WALMARK
SANTÉ
ORTO PLUS
PEON