Zdravotníci krnovské nemocnice naočkovali v pátek 28. května známého imitátora rockového krále Pavla Elvise Pavlevského. Ten na očkování dorazil v kostýmu a sestřičkám zazpíval.

Krnovský Elvis byl původně odpůrcem očkování, ale své rozhodnutí změnil. „Jen letos na jaře mi zemřelo na covid několik kamarádů a skutečně nešlo o přestárlé či nemocné lidi. To byl hlavní důvod proč jsem se rozhodl naočkovat. Druhým důvodem je rychlejší šance vrátit se k vystupování. Nedávno mi volali promotéři z USA a ptali se, zda jsem očkovaný. Logicky nechci ohrozit sebe ani ostatní,“ sdělil Pavel Elvis Pavlevský.

Umělec, který absolvoval tisíce vystoupení po celém světě, na očkování dorazil ve speciálním kostýmu. Vzal si i Elvisův zlatý pás a prsteny, které si nechal vyrobit v Americe. „Kostýmů mám devět, ale tento je úplně nový. Ještě jsem v něm nezpíval. Kvůli covidu se živím jako taxikář a už se těším zpátky na vystupování,“ dodal krnovský Elvis.

Sestřička Radka byla překvapená, kdo na očkování přišel. Vakcínu navíc zabodla přímo do tváře Elvise, kterého má Pavel Pavlevský vytetovaného na levém rameni. „Bylo to milé překvapení. Po očkování nám krnovský Elvis zazpíval písničku Love me tender a poděkoval za naši práci,“ uvedla sympatická zdravotnice.

Zájem o očkování proti Covid-19 je v Krnově poměrně velký. V očkovacím centru přímo v nemocnici bylo aplikováno přes 20 tisíc vakcín.

očkování Elvis 6

Pavel Elvis Pavlevský se nechal naočkovat proti Covid-19. Jedním z důvodů je snaha vrátit se co nejdříve na pódia a absolvovat turné v USA.